restauracja krutyń

RESTAURACJA KRUTYŃ

Karczma Zacisze

Restauracja Krutyń czyli Karczma Zacisze położona jest w malowniczej wsi Krutyń, w samym sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Serwujemy specjały kuchni polskiej i regionalnej. Dania gotowane w naszej kuchni opierają się na oryginalnych, starych przepisach. Nasze menu to przede wszystkim smaki Mazur, więc nie może zabraknąć ryb, grzybów czy owoców lasu.

restauracja krutyń
restauracja krutyń

KARCZMA ZACISZE

Restauracja Krutyń

Restauracja znajduje się w ścisłym centrum wsi z dogodnym parkingiem zarówno dla samochodów osobowych jak i autokarów. Odległość dzieląca restaurację od rzeki to zaledwie kilka metrów, co ułatwia dotarcie do niej również gościom podróżującym kajakami. Jest to świetny pomysł na chwilę przerwy podczas wiosłowania. Dla lubiących odpoczywać na otwartym powietrzu zapewniamy bezpieczne miejsce na pozostawienie kajaka oraz wygodną altanę tuż nad rzeką. Wnętrze restauracji urządzone zostało na wzór starej pruskiej gospody. Bezpośrednim sąsiadem Karczmy jest  zbudowany w charakterystycznym staropruskim stylu budynek Ochotniczej Straży Pożarnej, co tworzy razem z Karczmą spójną całość okolicy. Obszerny taras restauracji otwarty jest bezpośrednio na rzekę Krutynię. Mieniący się wielobarwnymi kwiatami zapewnia chwilę odpoczynku od zgiełku turystycznego ośrodka jakim jest Krutyń, dając jednak sposobność obserwowania otwartej rzeki. W deszczowe dni pozostawiamy klientom możliwość zjedzenia posiłku na tarasie, montując okna osłaniające naszych gości od słoty na zewnątrz. Kiedy sezon dobiega końca, a wieczory stają się coraz bardziej chłodne naszych gości rozgrzewa ogromny kominek znajdujący się w środku sali oraz lokalne napitki.

Poza niepowtarzalnym wystrojem  atrakcją Karczmy Zacisze jest kuchnia regionalna serwowana przez ubrany w stroje regionalne zespół kelnerek i kelnerów. Serwujemy specjały kuchni polskiej i regionalnej. Restauracja Krutyń – dania gotowane w naszej kuchni opierają się na oryginalnych, starych przepisach. Nasze menu to przede wszystkim smaki Mazur, więc nie może zabraknąć ryb, dziczyzny, grzybów czy owoców lasu.

Artykuły do przygotowania naszych dań nabywamy ze sprawdzonych, lokalnych gospodarstw, gwarantujących świeżość produktu. W naszej kuchni jesteśmy wierni tradycji kulinarnej starych ziem pruskich.

restauracja krutyń